Обґрунтування актуальності проекту

Селище Новотроїцьке за кількісним складом населення є багатонаціональним. Певний відсоток населення в ньому займає і така національність як татари.
Школярів гімназії зацікавило таке питання як депортація кримських татар у 1944 році.
Працюючи з представниками татарської громади та ведучи  пошукову роботу, ми дізналися, що на території селища Новотроїцького проживають кримські татари, які були депортовані з Криму до Узбекистану, а потім повернулися на Україну, де проживають і нині. Херсонщина стала їхньою новою батьківщиною.
Під час зустрічі зі свідками тих подій, ми дізналися багато цікавого про страшний період у житті кримськотатарського народу.  Депортація 1944 року була спрямована на знищення усього кримськотатарського народу як етнос. Сім’ї  були роз’єднані, тисячі людей загинули, не доїхавши до місць примусового поселення.
Ми повинні знати трагічні сторінки історії усіх народів, які живуть на території України. Тим більше, що у нашому селищі багато народностей живуть поруч. І серед них – кримські татари. Тому гімназисти вирішили дослідити це питання шляхом опитування учнів, їхніх батьків та провести ряд заходів з метою зацікавленості громади з даного питання.
Степова Херсонщина стала другою батьківщиною для кримських татар.

Немає коментарів:

Дописати коментар